نکاتی که برای طراحی یک خانه اجاره ای لازم است بدانید

نکاتی که برای طراحی یک خانه اجاره ای لازم است بدانید، وقتی شما نمی‌توانید دیوارها را رنگ بزنید، برخی از عناصر خانه را تغییر دهید، و یا برخی از کارهایی که به آن‌ها علاقه دارید را در خانه انجام دهید کمی ناامید و ناراحت می‌شوید. اما در این وضعیت هم می‌توان خانه اجاره‌ای را به گونه‌ای طراحی کرد که الهام‌بخش، زیبا، کارآمد، و جذاب باشد و همان ظاهری را داشته باشد که شما به دنبال آن هستید. خواه خانه‌ای که در آن زندگی می‌کنید اولین آپارتمان اجاره‌ای شما باشد و خواه بیستمین آپارتمان، این حقایق در مورد طراحی را می‌توان در هر خانه اجاره‌ای به کار گرفت و در نتیجه تجربه شما از زندگی در یک خانه اجاره‌ای را لذت‌بخش و جذاب خواهد کرد. در این مطلب قصد داریم نکاتی را در مورد طراحی و چیدمان خانه های اجاره ای به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

1- وجود کفپوش‌های زشت در خانه اجاره‌ای به معنی از بین رفتن طراحی نیست.

نکته‌ای که در مورد کفپوش‌های بی‌کیفیت و گاهی زشت وجود دارد این است که درست است که نمی‌توان آن‌ها را تعویض کرد اما راه‌های بسیار زیادی برای بهبود ظاهر آن‌ها وجود دارد. از استفاده از کفپوش‌های موقت گرفته تا استفاده از قالیچه‌های بزرگ و زیبا، راه‌هایی هستند که می‌توان کفپوش‌های خانه را تغییر داد. اگر خانه اجاره‌ای شما دارای کفپوش‌های زشت و بی‌کیفیت است اصلا ناامید نشوید، راه‌های گفته شده را امتحان کنید و مطمئن باشید که این راه‌ها اثربخش و مفید هستند.

2- انجام برخی از تغییرات بسیار کارامد است، اما این تغییرات را از یاد نبرید.

گاهی اوقات مستاجران اولین کاری که به سرعت انجام می‌دهند پنهان کردن چیزهایی است که به آن‌ها علاقه‌ای ندارند. اما باید توجه داشت که می‌توان برخی از عناصر خانه‌های اجاره‌ای را عوض کرد و یا به جای آن‌ها از عناصر بهتری استفاده کرد. فقط کافی است عناصر اصلی را حفظ کرده تا وقتی می‌خواهید از این خانه نقل مکان کنید آن‌ها را سر جای خوشان بگذارید. البته بهتر است این تغییرات را جایی یادداشت کنید تا از یادتان نروند. از لوسترهای زشت و بی‌کیفیت گرفته تا روکش‌های نامناسب درهای ورودی می‌توان عناصر زیادی را تغییر داد. دوباره تکرار می‌کنیم تغییرات و نحوه نصب عناصر اصلی را از یاد نبرید تا هنگامی ترک این خانه به راحتی بتوانید آن‌ها را سر جای خودشان بگذارید.

3- استفاده از فضاهای نگهدارنده در هر فضای کوچکی ضروری است.

خواه شما دارای یک کمد کوچک هستید و خواه تعداد زیادی کمد، مدتی طول می‌کشد تا شما بهترین فضا را برای نگهداری از وسایل خود در خانه اجاره‌ای پیدا کنید. این وسایل می‌توانند لباس‌های زمستانی باشند و یا حتی قابلمه و ماهی‌تابه. وقتی تعداد زیادی فضای نگهدارنده در خانه خود ندارید، از راه‌های زیادی برای ایجاد چنین فضاهایی می‌توانید استفاده کنید. این فضاهای نگهدارنده باید به راحتی نصب شوند و بتوانید هنگام نقل مکان از این خانه آن را با خود به خانه بعدی ببرید. اکنون در بازار گزینه‌های زیادی در دسترس شما هستند و شما می‌توانید بر اساس نیاز خود دست به انتخاب بزنید.

4- خانه اجاره‌ای خود را بر اساس سلایق خود طراحی کنید.

من بارها با افرادی مواجه شده‌ام که معتقدند چون خانه‌ای که در آن زندگی می‌کنند متعلق به آن‌ها نیست، بهتر است هیچ خرجی در آن نکنند و آن را بر اساس سلیقه خود طراحی نکنند. آن‌ها به دنبال ایده‌آلی هستند که شاید هیچ‌گاه هم به آن دست نیابند. شرایط خانه اجاره‌ای خود را به دقت بسنجید و ببینید که چه تغییراتی را با توجه به توان مالی‌تان می‌توانید در آن اعمال کنید. سعی کنید فضای زندگی خود را بر اساس نیازها و سلایق خود طراحی کنید، حتی اگر این فضا متعلق به شما نباشد.