برای داشتن یک اتاق نشیمن تمیز و منظم، چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

برای داشتن یک اتاق نشیمن تمیز و منظم، چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟، اتاق نشیمن جایی است که شما زمان زیادی را در آن می‌گذارنید، لم می‌دهید، یا در خود فرو می‌روید. اتاق نشیمن جایی است که احتمالا شما در آن مطالعه می‌کنید، بازی می‌کنید، کارهای دستی انجام می‌دهید، فیلم می‌بینید، و تفریح می‌کنید. با تمام این کارها، تعجبی ندارد که تمیز و منظم نگه داشتن اتاق نشیمن کار دشوار و سختی باشد. با وجود زندگی‌های پرمشغله امروزی و حجم زیادی کارهایی که باید انجام داد چگونه می‌توان اتاق نشیمن را تمیز و منظم نگه داشت؟ در این مطلب تعدادی راه ساده برای کاهش حجم کارهای اتاق نشیمن به شما نشان می‌دهیم، تا از این طریق بتوانید اتاق نشیمن خود را به قدر کافی پاکیزه نگه دارید.

1. تعدادی سرعت‌گیر در فضای ورودی خانه خود قرار دهید.

اگر در ورودی خانه شما مستقیما رو به اتاق نشیمن باز می‌شود، خیلی ساده است که پس از ورود به خانه (به ویژه در پایان یک روز طولانی) از فضای ورودی به سرعت گذر کنید، روی کاناپه لم بدهید، و در این حین کفش، نامه‌ها، و کیف خود را در نقطه‌ای از اتاق نشیمن رها کنید. سرعت ورود خود را با قرار دادن تعدادی سرعت‌گیر در میانه راه خود به اتاق نشیمن کاهش دهید؛ این سرعت‌گیر می‌تواند یک نیمکت برای نشستن و درآوردن کفش‌ها، قلاب‌ها و قفسه‌هایی معلق بر روی دیوار، یک میز کاناپه با فضاهای نگهدارنده در فضای زیرین خود، و یک سینی برای جمع کردن نامه‌ها باشد.

و اگر خانه متعلق به خود شماست و می‌خواهید یک تغییر بزرگ در خانه خود ایجاد کنید، می‌توانید به یک پارتیشن یا یک وسیله سفارشی که دارای فضاهای نگهدارنده است فکر کنید.

2. از مبلمان دو طبقه استفاده کنید.

سطوح تمیز و منظم ظاهر بسیار خوبی دارند اما بیایید با هم صادق باشیم: تمیز و منظم نگه داشتن سطوح کار سختی است. یکی از راه‌های حل این مسئله استفاده از میزهای کناری و میزهای پذیرایی است که دارای دو طبقه هستند و در زیر سطح اصلی آن‌ها یک سطح دیگر وجود دارد. شما وقتی تنها هستید می‌توانید وسایل خود را روی کف زمین پخش کنید و هر گاه افراد دیگری وارد خانه شدند این وسایل را جمع کرده و در سطح زیرین میز قرار دهید.

3. از مبلمانی که دارای فضاهای نگهدارنده مخفی هستند استفاده کنید.

گزینه دیگر انتخاب میزها یا صندلی‌های عثمانی است که دارای فضاهای نگهدارنده هستند. شما می‌توانید از این صندلی‌ها به عنوان میز پذیرایی یا یک کاناپه اضافه استفاده کنید. خوبی این صندلی‌ها این است که وقتی به آن‌ها نیازی نیست می‌توان آن‌ها را زیر یک میز کنسولی قرار داد. شما می‌توانید کنترل وسایل الکترونیکی، بازی‌ها، مجلات، و حتی کفش‌ها را داخل فضاهای نگهدارنده آن‌ها قرار دهید. این وسایل معمولا ظاهر اتاق نشیمن را کثیف و شلوغ می‌کنند و می‌توان به راحتی آن‌ها را در درون فضاهای نگهدارنده مخفی کرد. اگر این امر به این معنی است که مجبور شوید از نظم‌دهنده کشویی در درون صندلی عثمانی خود استفاده کنید، ایرادی ندارد، حتما این کار را انجام دهید.

البته برای کسانی که فرزندان کوچک در خانه دارند فضاهای نگهدارنده موجود در صندلی‌های عثمانی مکان بسیار خوبی برای نگهداری از اسباب‌بازی‌ها است. به طور معمول وقتی وسایل بازی کودکان را در این فضاها قرار می‌دهید کودکان کم‌تر تعداد زیادی از آن‌ها را وارد اتاق نشیمن می‌کنند و این مسئله باعث منظم ماندن فضا می‌شود. اما اگر کودک شما تعداد زیادی اسباب‌بازی را وارد فضای نشیمن می‌کند راه‌حل بعدی به شما در این زمینه کمک خواهد کرد.

4. از فضاهای نگهدارنده چرخ‌دار برای نگهداری از اسبا‌ب‌بازی‌های کودکان استفاده کنید.

تعداد متنوعی از اسباب‌بازی‌های مورد علاقه کودک خود را در درون سبدهایی چرخ‌دار نگهداری کنید. خوبی این سبدهای چرخ‌دار این است که می‌توان به راحتی آن‌ها را از اتاقی به اتاق دیگر حمل کرد و وسایل کودک را داخل آن‌ها را ریخت.

5. فضایی موقت را برای نگهداری از روزنامه‌ها و مجلات در نظر بگیرید.

یک سبد تمیز و منظم حاوی روزنامه‌ها و مجلات ظاهر بسیار خوبی دارد و اگر این روزنامه‌ها و مجلات بر روی میز پخش باشند اتاق نشیمن ظاهر زشتی پیدا می‌کند. یک سبد بزرگ را به نگهداری از این وسایل اختصاص دهید و سعی کنید به مرور مجلات و روزنامه‌های قدیمی را از آن خارج کنید تا سبد مملو از کاغذ نشود.