آموزش نحوه صحیح نصب کاغذ دیواری

آموزش نحوه صحیح نصب کاغذ دیواری، کاغذ دیواری این روزها دارای محبوبیت بسیار زیادی در میان افراد است، زیرا امکان نصب سریع و ساده را دارا می باشد و مشکلات بوی تند رنگ پس پیاده سازی را ندارد. در این مقاله میخواهیم روش نصب صحیح کاغذ دیواری را برای شما توضیح دهیم. با ما همراه باشید.

در ابتدا برای نصب کاغذ دیواری، به ابزار و وسایل زیر نیاز دارید:

• میزکار
• قلموی بزرگ
• کاردک پلاستیکی
• تیغ موکت بری
• خط کش

برای شروع کار وسایل منزل را بین یک تا یک و نیم متر از دیوار فاصله دهید تا امکان قرار دادن یک چهارپایه بلند یا نردبان فراهم شود. اگر میز کار در دسترس ندارید می توانید یک میز پهن که سطح گسترده ای دارد، مثل میز ناهار خوری استفاده کنید. برای خط کش هم حتما نیازی نیست خط کش داشته باشید هر وسیله ای که اطمینان دارید صاف است برای نصب کاغذ دیواری استفاده کنید. چسب مخصوص کاغذ دیواری را می توانید از مصالح فروش ساختمانی یا رنگ فروشی ها خریداری کنید و برای آماده کردن آن جهت استفاده برای نصب کاغذ دیواری با کمی آب و چسب چوب مخلوط کنید.

اگر دیوارتان نم داشت باید آن را خشک کنید و منبع نم آن را از بین ببرید زیرا ماندن رطوبت در دیوار باعث خراب شدن کاغذ دیواری شما می شود. پس از بین بردن منبع رطوبت مجددا دیوار را بتونه کاری و یکدست کنید. بعد از خشک شدن باید قسمت گچ کاری شده را روغن الیف بزنید اگر کل دیوار گچی است کل دیوار را روغن الیف بزنید. سپس دیوار را بازبینی کنید که کاملا یکدست شده باشد و شکاف یا ترک کوچکی هم باقی نماند. پس از حصول اطمینان از یکدست بودن دیوار بهتر است کل دیوار را روغن آستر بزنید تا لکه های ریز حاصل از بتونه از بین برود. موقع نصب کاغذ دیواری محلول رقیق چسب را با کمی سریش با قلموی بزرگ بر دیوار بمالید تا گرد و غبار از روی دیوار پاک شود بدین صورت کاغذ دیواری بخوبی بر روی دیوار متصل می شود. مطمئن شوید قبل از شروع به نصب کاغذ دیواری برق را قطع کرده اید.

کاغذ دیواری را بین ۵ تا ۱۰ سانتیمتر بیشتر از طول دیوار برش می دهیم و روی میز می گذاریم دقت کنید فقط قسمت اول را این اندازه برش می دهیم زیرا رول بعدی را باید برپایه طرح کاغذ دیواری که داریم برش دهیم برای رول دوم باید طرح را طوری در نظر بگیرید که با رول اول همسان شود حتی ممکن است مجبور شوید ۶۰ سانتیمتر بزرگتر از دیوار برش دهید. توصیه می شود با هر برش رول بریده شده را نصب کرده بعد سراغ برش رول بعدی بروید. چون موقع نصب کاغذ دیواری کمی طول می کشد چسب کاغذ دیواری خشک شود. برای چسب زدن از مرکز دیوار به سمت لبه ها حرکت کنید سعی کنید زیاد لبه ها چسبی نشود و لبه های چسب خورده تا ده دقیقه روی هم بماند. کافی است قواره اول را بصورت عمود نصب کرده بقیه قواره ها خود به خود عمودی می شوند به وسیله کاردک چسب را از لبه ها بیرون کنید. با کاردک اضافه ها را برش دهید. دیوارهایی که بیش از ۱۵ دقیقه به حال خود رها شوند خراب می شوند زیر کش می آیند و غیر قابل استفاده می شوند. نصب کاغذ دیواری با جنس پیپر روش دیگری دارد. اگر در منزل خود پارکت لمینت نصب کرده اید مراقب باشید پارکت ها چسبی نشوند.